Dolina Bugu. Najpiękniejsze zakątki

Tą publikacją Stowarzyszenie Gmin, Powiatów i Regionów Nadbużańskich chce zaprosić do wyprawy w niezwykłe miejsca krainy nad Bugiem, by odkryć skarby przyrody, nacieszyć oko pięknym krajobrazem, poznać dobrych ludzi, poczuć ciepły i swojski klimat, by wreszcie zaznać ukojenia i wyciszenia od zgiełku dnia codziennego.
W przewodniku odnaleźć można nie tylko interesujące informacje na temat prezentowanych miejsc, ale także m.in. o atrakcjach turystycznych i imprezach artystycznych corocznie organizowanych nad Bugiem i w okolicy.
Drohiczyn ze wspaniałą architekturą sakralną, zespół pałacowo – parkowy w Korczewie, Pałac w Sterdyni, czy też położony wśród nadbużańskich łąk Janów Podlaski to tylko nieliczne przykłady pięknych miejsc wartych odwiedzenia. Bogactwo kultury ludowej i architektury regionalnej obejrzymy Ciechanowcu, Zaborku i w Suchej. Miłośnikom architektury i sztuki sakralnej polecamy do odwiedzenia kościoły i cerkwie w Leśnej Podlaskiej, Kodniu, Pratulinie, Kostomłotach, Jabłecznej, Sławatyczach i Świętej Górze Grabarce. Włodawa zachwyci kulturą pogranicza, której różnorodność bardziej łączy niż dzieli.
Publikacja zawiera prezentację ciekawych, tajemniczych, często nieznanych dotychczas zakątków nadbużańskich, które warto odwiedzić.

dolinabugu